دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
مذاکره آستون‌مارتین و دایملر به کجا کشیده شد؟!
۱۱:۲۰ | ۱۳۹۳/۰۴/۱۶

مذاکره آستون‌مارتین و دایملر به کجا کشیده شد؟!

پرشین خودرو: ماجرای آستون‌مارتین و دایملر بیش از یک دهه است که ادامه دارد اما همین سال گذشته بود که بخش AMG مرسدس با این خودروساز لوکس انگلیسی قراردادی امضا کرد و پنج درصد از سهام آن را در ازا خانواده M177/M178 موتورهای AMG V8 خرید.

به گزارش »پرشین خودرو»، حال باید پرسید که وضعیت امروز آنها چگونه است؟ آیا بالاخره شاهد تولید یک مدل مشترک SUV توسط این دو شرکت خواهیم بود؟

در سال 2013 شایعه شده بود که شاسی آلومینیومی مرسدس بنز AMG GT C190 ممکن است جایگزین ساختار قدیمی آستون‌مارتین یعنی شاسی V/H شده و در همه خودروهای آتی این شرکت استفاده شود.

در پنج سال گذشته هم صحبت تولید یک SUV آستون‌مارتین لاگوندا بر اساس یکی از مدل‌های مرسدس‌بنز وجود داشت. حال خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی می‌گوید که این شایعه دوباره در حال داغ شدن است و حتی از قبل هم جدی‌تر شده است.

افرادی از هر دو شرکت که نخواستند نامشان فاش شود، به حرف آمده‌اند و گفته‌اند که دایملر و آستون‌مارتین در حال مذاکره تازه‌ای هستند. آستون‌مارتین قصد دارد سازه و ساختاری جدید از دایملر قرض بگیرد. گفته شده که از این شاسی جدید برای تولید مدل‌های SUV و کراس‌اوور نسل بعد مرسدس بنز استفاده خواهد شد.

این شاسی که با کد MHA (مخفف Modular High Architecture) شناخته می‌شود، حداقل به سه سال دیگر برای تحقیق و توسعه بیشتر نیاز دارد و اولین استفاده رسمی آن احتمالا در نسل چهارم کلاس M (W167) و برادر بزرگتر خود یعنی کلاس GL (X167) خواهد بود.

همانطور که می‌شد پیش بینی کرد، آستون‌مارتین به مدل کلاس GL علاقه دارد. کانسپت آستون‌مارتین لاگوندا هم که در سال 2009 معرفی شده بود، از شاسی اولین نسل SUV مرسدس‌بنز (X164) استفاده می‌کرد.

اگر همه چیز طبق نقشه پیش رود، SUV آستون‌مارتین لاگوندا در سال 2017 یا کمی بعد از آن تولید خواهد شد. در هر صورت ابتدا باید منتظر معرفی و رونمایی مدل‌های اصلی مرسدس‌بنز باشیم.

برچسب ها:
لاگوندا
نظر بینندگان
!
!
!