دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
ماجرای کلاه روزبرگ و شکایت فیفا
۱۱:۰۰ | ۱۳۹۳/۰۵/۱۱

ماجرای کلاه روزبرگ و شکایت فیفا

پرشین خودرو: نیکو روزبرگ راننده آلمانی تیم مرسدس در مسابقات گراندپری که از موفقیت تیم ملی خود در جام جهانی بسیار خوشحال شده بود، اعلام کرد قصد دارد در مسابقات این هفته هاکنهایم یک «کلاه ایمنی با طراحی مخصوص» بر سر بگذارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، این راننده 29 ساله در اکانت شبکه اجتماعی خود اعلام کرده بود که این کلاه منقش به «جایزه جام جهانی» است. سپس فیفا به او اعتراض کرد و گفت به خاطر مسائل حقوقی و نشان تجاری این سازمان، حق استفاده از این کلاه را ندارد.

روزبرگ سپس طراحی کلاه خود را عوض کرد و به جای نشان جام جهانی، چهار ستاره به نشانه چهار قهرمانی آلمان را به کلاه خود اضافه کرد.

روزبرگ سپس در اکانت توییتر خود نوشت: خجالت‌آور است اما من قطعا به قوانین احترام خواهم گذاشت. او سپس به خبرنگاران هاکنهایم گفت: این همه سر و صدا و اعتراض واقعا تعجب‌آور است. جام جهانی به عنوان یک نشان تجاری؟! این‌ها چیزهایی است که باید دنبالش باشید و به آن فکر کنید. واقعا جالب است. من اکنون عکس این جام رابا یک ستاره بزرگ عوض کرده‌ام و هیچ کس نمی‌تواند این ستاره را از ما بگیرد. این ستاره برای ماست!

اما اکنون موتور اند اشپرت ادعا می‌کند که به غیر از فیفا، هیوندای هم به این تصویر معترض بوده است. روزبرگ راننده مرسدس است اما رابط بین جام جهانی و دنیای خودرو از طرف فیفا به طور انحصاری به هیوندای واگذار شده بود و هیوندای هم به عنوان اسپانسر رسمی خودروساز جام جهانی، بدون اجازه استفاده کردن روزبرگ از تصویر این جام اعتراض کرده است.

مرسدس هم بدون دادن هر گونه نظری، خوشحالی خود را از قهرمانی آلمان با قرار دادن عبارت « Das Beste» به معنای «قهرمان مسابقات» بر وبسایت فرمول1 خود ابراز کرد.

عکس های مرتبط
نظر بینندگان
!
!
!