دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
آیکونا؛ چینی 670 اسب بخاری
۱۲:۴۰ | ۱۳۹۴/۰۵/۲۶

آیکونا؛ چینی 670 اسب بخاری

پرشین خودرو: اطلاعاتی جدید و تا حدودی تکمیلی از هایپرکار چینی‌ها یعنی آیکونا ولکانو (Icona Vulcano) که برای اولین بار در سال 2013 و در نمایشگاه بین المللی شانگهای چین به نمایش در آمد، منتشر شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در مرحله اول به پیشرانه اصلی محرک خودرو می‌پردازیم، چون اوایل معرفی این خودرو در سال 2013 میلادی، شرکت سازنده آن وعده یک پیشرانه قدرتمند 1000 اسب بخاری را داده بود، ولی حالا در محدوده قدرتی ولکانو از یک پیشرانه هشت سیلندر V شکل توربوشارژر که گمان می‌رود از شورولت کوروت ZR1 امانت گرفته شده، استفاده کرده که به جای 1000 اسب بخار وعده داده شده ، تنها قادر به تولید 670 اسب بخار قدرت و 840 نیوتن متر گشتاور است که می‌تواند شتاب صفر تا 96 کیلومتر برساعتی ولکانو را در عرض 2.8 ثانیه پر کند و حداکثر سرعت خودرو را هم به مرز 352 کیلومتر بر ساعت نزدیک کند.

در مرحله دوم نیز برای طراحی این محصول، شرکت سازنده از طراحان فرانسوی برای ایده اولیه و پس از آن هم از طراحان ایتالیایی برای توسعه کمک گرفته است که در نهایت منجر به تولید هایپرکار ساخته شده از جنس تیتانیوم مستحکم و فیبرکربن شده‌اند.

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های این هایپرکار هم، به دست گرفتن بخش انتقال قدرت آن توسط کلودیو لومباردی، رییس سابق شرکت فراری است که قطعا بهترین تجربیات خود را برای توسعه این بخش به کار گرفته است.

در آخر هم می‌توان گفت این خودرو تنها به واسطه پول چینی‌ها به وجود آمده است، ولی طراحی آن توسط فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها تکمیل شده، موتور آن آمریکایی است و سیستم انتقال قدرت آن نیز، توسط رییس سابق شرکت فراری توسعه پیدا کرده است.

برچسب ها:
آیکونا
عکس های مرتبط
نظر بینندگان
!
!
!