دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خـــودرونامـــه
سنتناریو، هدیه 100 سالگی لامبورگینی
۱۰:۵۸ | ۱۳۹۴/۱۲/۱۵

سنتناریو، هدیه 100 سالگی لامبورگینی

پرشین خودرو: خودروسازی لامبورگینی به مناسبت سالگرد 100 سالگی تاسیس کمپانی‌اش، محصولی جدید با عنوان "سنتناریو (Centenario)" را در نمایشگاه ژنو معرفی کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، اگر دقیقا 100 سال پیش فورچیو لامبورگینی به جای خودروی فراری، اتومبیلی دیگر را می‌خرید و یا آن اتفاق برایشان پیش نمی‌آمد و یا حتی فراری جوابی درست به آن می‌داد و مشکلش را حل می‌کرد، الان شاهد قدرت نمایی و یکه تازی لامبورگینی در میان خودروهای سوپراسپرت چه از لحاظ محبوبیت و چه از لحاظ قدرت و طراحی نبودیم.

در نگاه اول به نظر می‌رسد که این محصول نسخه‌ای تقویت شده و ویرایش شده از لامبورگینی آونتادور باشد، ولی لامبورگینی به این نکته اشاره‌ای نداشته و تنها اعلام کرده که برای ساخت آن تماما از فیبرکربن استفاده کرده است که در نتیجه منجر به بدست آمدن حداقل وزنی 1520 کیلوگرمی برای این خودرو شده است. باله‌های بزرگ در زیر سپر جلو و در زیر رکاب درب‌ها و همچنین دیفیوزری بسیار بزرگ در زیر سپر عقب هم گویای ضریب آرودینامیکی بسیار بالای این خودرو است و خروجی‌های اگزوز 3تایی آن هم بر زیبایی آن افزوده است. در داخل کابین هم می‌توان صفحه نمایشگری 10.1 اینچی را مشاهده کرد که قابلیت پشتیبانی از اپل کارپلی را دارد.

در زیر کاپوت این هیولا هم هیولایی دیگر 12 سیلندر آرام گرفته که می‌تواند از حجمی 6.5 لیتری، به صورت تنفس طبیعی حداکثر 770 اسب بخار قدرت را استخراج کند که در عمل موجب شتاب صفر تا صد 2.8 ثانیه‌ای شده است. گفته شده که شتاب صفر تا 300 کیلومتری سنتناریو هم در 23.5 ثانیه پر شده و برای توقف کامل از سرعت 100 کیلومتر بر ساعت هم نیاز به مسافتی حدودا 30 متری است و این در حالیست که برای توقف کامل از سرعت 300 کیلومتری، باید حداکثر به 290 متر فاصله فکر کرد.

در انتهای گفته‌های شرکت خودروسازی لامبورگینی هم به تولید محدود 40 دستگاهی این خودرو اشاره شده که نیمی از آن‌ها به صورت رودستر و نیمی دیگر هم به صورت استاندارد کوپه با قمیتی 1.9 میلیون دلاری یا 1.75 میلیون یورویی به مصرف کننده عرضه می‌شوند.

برچسب ها:
لامبورگینی
عکس های مرتبط
نظر بینندگان
!
!
!