چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
سبزترین خودروهای سال معرفی شد
۰۹:۱۵ | ۱۳۸۹/۱۲/۰۳

سبزترین خودروهای سال معرفی شد

پرشین خودرو: در گزارشی که اخیرا منتشر شده است فهرست 12 خودرو کم مصرف حال حاضر در بازار آمریکا اعلام شده است و از آنجا که بازار آمریکا به علت حضور تقریبا تمامی خودروهای تولید شده در این بخش، کامل ترین بازار است، می توان آن را فهرستی کامل در نظر گرفت.

به گزارش «پرشین خودرو»، نکته جالب در این فهرست قرار نگرفتن «ولت» شورولت جمع 10 خودروست. این فهرست از سوی شورای بهینه سازی مصرف انرژی در آمریکا منتشر شده است.

خودروهای لیست شده در این فهرست بهترین عملکرد را در مصرف انرژی(الکتریسیته مخصوصا) و میزان آلایندگی دارند.

1. هوندا سیویک جی ایکس: این خودرو با 4 لیتر سوخت 57 کیلومتر مسافت را در اتوبان طی می کند.

2. لیف نیسان: این خودرو الکتریکی 148 کیلومتر را در مسیر اتوبان با تنها 4 لیتر سوخت طی می کند البته این در شرایطی اتفاق می افتد که این خودرو 100 کیلومتر را با نیروی الکتریسیته می تواند طی کند.

3. اسمارت فورتو: خودرو معروف فورد که در مکان سوم و بالاتر از پریوس تویوتا جا خو ش کرده می تواند 65 کیلومتر را با 4 لیتر سوخت بپیماید. البته بسیاری بر این عقیده هستند علت موفقیت این خودرو دو نفره در وزن پایین آن است که عامل مهمی در انتخاب های کارشناسان شورای بهینه سازی به شمار می رود.

4. تویوتا پریوس: این خودرو با اینکه دارای مصرف سوخت پایینی است اما یک نکته منفی در ساخت آن وجود دارد و آن وزن بسیار بالای باتری های آن است. باتری های نیکل-فلز این خودرو دیگر در کمتر خودرو الکتریکی می توان پیدا کرد چرا که همگی از لیتیوم-یون استفاده می کنند. پیمایش 4 لیتری این خودرو در مسیر اتوبان 77 کیلومتر است.

5. هوندا سیویک هیبرید: 69 کیلومتر مسیری است که دیگر برند هوندا می تواند آن را با 4 لیتر سوخت طی کند که بسیار به صرفه تر از پریوس در مسیر اتوبان است اما در کل صرفه پایین تری دارد.

6. هوندا اینسایت: این خودرو در میزان پیمایش دقیقا برابر با سیویک هیبریدی است اما هوندا آن را برای رقابت با پریوس تویوتا به تولید رساند.

7. فورد فیستا اس اف ای: 64 کیلومتر با 4 لیتر سوخت باعث شده این خودرو در جمع 10 خودرو سبز دنیا قرار گیرد. البته این خودرو دارای خاصیت های ایرودینامیکی است که نیازی به بحث در مورد آن ها در اینجا نیست و هم چنین لاستیک هایی دارد که از غلتیدن خودرو جلوگیری میکند.

8. شورولت کروز اکو خودرویی است که مکان هشتم را توانسته در اختیار بگیرد.. البته میزان مسافت این خودرو به نسبت فورد اندکی بهتر است اما دیگر فاکتورها، موجب شده جایگاه این دو متفاوت از همدیگر باشد. الکتریکی دیگر شورولت با 4 لیتر سوخت می تواند 67 کیلومتر را طی کند.

9. هیوندای الانترا: بالاخره خودرویی از کره جنوبی توانسته در جمع 10 خودرو قرار بگیرد. رقبای آنها که ژاپنی هستند جای بیشتری در این فهرست دارند و تقریبا تمامی مکان های بالایی را از آن خود کرده اند. این خودرو با 4 لیتر سوخت 64 کیلومتر را در مسیر اتوبان می تواند طی کند.

10. مینی کوپر: این خودرو که برندی از بی ام و لوکس ساز آلمانی است در حالی در مکان دهم این فهرست جا خوش کرده که تنها 59 کیلومتر را با 4 لیتر سوخت می تواند طی کند. فاکتورهایی هم چون رانندگی لذت بخش و طراحی توانسته امتیازات مناسبی برای این خودرو نسبت به رده های پایینی جمع اوری کند.

نظر بینندگان
!
!
!