پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
مصرف گازوییل کاهش یافت
۱۳:۵۶ | ۱۳۹۳/۰۴/۰۷
پس از رشد قیمت ها؛

مصرف گازوییل کاهش یافت

پرشین خودرو: مقایسه آمار مصرف بنزین در فصل بهار سال 93 با مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد که افزایش قیمت ها نتوانسته میزان مصرف بنزین را کاهش دهد، اما تاثیر مثبتی در کاهش مصرف گازوییل داشته است.

به گزارش «پرشین خودرو»، داوود عربعلی اظهار داشت: در نخستین ماه از فصل بهار سال 93 به طور میانگین روزانه 73.9 میلیون لیتر بنزین مصرف شده در حالی که در مدت مشابه سال 92 به طور میانگین روزانه 68.3 میلیون لیتر بنزین مصرف شده که رشد 8.2 درصدی را نشان می دهد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: مصرف بنزین در اردیبهشت ماه سال جاری نیز به طور میانگین روزانه 69.9 میلیون لیتر بوده که در مقایسه با مصرف 66.4 میلیون لیتری اردیبهشت ماه سال گذشته 5.3 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در خرداد ماه سال 93 نیز به طور میانگین روزانه 69.4 میلیون لیتر بنزین مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال 92 رشد 4.3 درصدی را نشان می دهد.

کاهش مصرف گازوییل

وی در خصوص میزان مصرف گازوییل نیز به ایرنا گفت: در فروردین ماه سال 93 به طور میانگین روزانه 84.1 میلیون لیتر گازوییل مصرف شده در حالی که در مدت مشابه سال 92 به طور میانگین روزانه 75.9 میلیون لیتر مصرف شده که رشد 10.8 درصدی را نشان می دهد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: مصرف گازوییل در اردیبهشت ماه سال جاری نیز به طور میانگین روزانه 90.4 میلیون لیتر بوده که در مقایسه با مصرف 95.6 میلیون لیتر اردیبهشت ماه سال گذشته حاکی از کاهش 5.4 درصدی است.

وی گفت: در خردادماه سال 93 نیز به طور میانگین روزانه 93.4 میلیون لیتر و در خرداده ماه سال 92 نیز روزانه 98.1 میلیون لیتر گازوییل مصرف شده که کاهش 4.8 درصدی را نشان می دهد.

براساس قانون و در راستای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، دولت نرخ های جدید حامل های انرژی را از ساعت نخست روز جمعه پنجم اردیبهشت ماه اعمال کرد.

براین اساس نفت گاز هر لیتر 250 تومان، بنزین سهمیه ای هر لیتر 700 تومان، بنزین آزاد هر لیتر ١٠٠٠ تومان، بنزین سوپر سهمیه ای هر لیتر٨٠٠ تومان، بنزین سوپر آزاد هر لیتر ١١٠٠ تومان، بهای هر مترمکعب گاز CNG برای خودروها 450 تومان و قیمت بنزین تحویلی به خودروهای دولتی هر لیتر ١٠٠٠ تومان، تعیین شد.

نظر بینندگان
!
!
!