پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
اتوبوس های بی.آر.تی آلودگی کمتری دارد
۰۹:۴۵ | ۱۳۹۴/۰۷/۱۷
رییس هیات مدیره شرکت تولیدکننده اتوبوس های 2کابین:

اتوبوس های بی.آر.تی آلودگی کمتری دارد

پرشین خودرو: رییس هیات مدیره شرکت تولیدکننده اتوبوس های 2 کابین در کشور اعتقاد دارد اتوبوس های این شرکت کمترین سهم را در آلودگی هوای پایتخت دارند.

جلیل هاشمی در گفت وگو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب گفت: اکنون حدود 700 دستگاه اتوبوس بی آر تی شرکت خودروسازی اسنا در تهران مشغول تردد است که تمامی این اتوبوس ها دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 و بخش اندکی هم یورو 3 می باشد و از این جهت شهروندان بدانند اتوبوس های بی.آر.تی خطوط ویِژه تهران آلودگی بسیار کمی تولید می کند.

وی ادامه داد: اتوبوس های عادی حاضر در تهران که تعدادشان به 5 هزار دستگاه هم می رسد تقریبا تمام بخش «آلودگی های اتوبوسی» شهر را به عهده دارند چرا که هیچ گونه استاندارد یورویی را در اختیار ندارد.

هاشمی در این رابطه عنوان می کند: اغلب شهروندان تصور می کنند این اتوبوس ها چینی هستند در صورتی که اینگونه نیست و تمامی تجهیزات اتوبوس اعم از صندلی و کولر و بخاری و موتور ساخت کشور آلمان در نورنبرگ است.

رییس هیات مدیره شرکت خودروسازی اسنا، در خصوص آلودگی هایی که اتوبوس های شهری تولید می کنند، تاکید کرد: متاسفانه گازوییل هایی که به خورد اتوبوس های شهری داده می شود دارای مقدار سولفور 500 پی.پی.ام است در صورتی که استاندارد میزان ppm موجود در گازوییل باید 50 باشد.

هاشمی در خصوص میزان مصرف گازوییل اتوبوس های بی.آر.تی اظهار کرد: اتوبوس های 2 کابینی که در خطوط ویژه تردد می کند در هر 100 کیلومتر کمتر از 33 لیتر گازوییل مصرف می نماید در صورتی که اتوبوس های معمولی در هر 100 کیلومتر بیش از 75 لیتر گازوییل مصرف می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: می توان گفت اتوبوس های معمولی که در شهر تردد می کند بیشتر از 10برابر اتوبوس های بی.آر.تی آلودگی تولید می کند در حالی که بیشتر اتوبوس های بی.آر.تی موجود در شهر که تعدادشان به بیش از یک هزار دستگاه می رسد جملگی استانداردهای آلایندگی را کسب کرده است.

برچسب ها:
اتوبوس
نظر بینندگان
!
!
!