چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
ایدرو 2 هزار واگن مترو با 55 درصد سهم داخل تولید می کند
۱۵:۵۱ | ۱۳۹۵/۰۹/۰۳

ایدرو 2 هزار واگن مترو با 55 درصد سهم داخل تولید می کند

پرشین خودرو: معاون توسعه سرمایه گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) گفت: با مصوبه شورای عالی اقتصاد، دو هزار دستگاه واگن مترو برای 9 کلانشهر با 55 درصد داخلی سازی تولید می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، فرداد دلیری روز چهارشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی صنعت ریلی شرکت توف سود آلمان در تهران در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: میزان سرمایه گذاری برای تامین این واگن ها در مرحله نخست دو میلیارد یورو برآورد شده است که این میزان سرمایه گذاری با استفاد از فایناس شرکت های خارجی و صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.

معاون توسعه سرمایه گذاری ایدرو اظهار داشت: ایدور از طرف وزارت کشور مدیریت تامین این تعداد واگن مورد نیاز 9 کلانشهر را برعهده دارد تا با برگزاری مناقصه مراحل انجام آن در داخل آغاز شود.
دلیری با بیان اینکه دولت با تامین این ناوگان درصدد است با انتقال دانش فنی و تکنولوژی روز جهان ایمنی و رفاه را برای مردم فراهم کند، گفت: بخش خصوصی با انجام سرمایه گذاری و مشارکت با شرکت های معتبر جهان می تواند با تولید قطعات مورد نیاز در زنجیره تولید این دو هزار واگن مترو فعال شود.

این مقام مسوول یادآورشد: تاکنون واگن های مورد نیاز مترو شهرها در داخل مونتاژ می شد و دولت درصدد است با انتقال تکنولوژی و دانش فنی با 55 درصد ساخت داخل، این واگن ها در کشور تولید شود.
دلیری با اشاره به سابقه شرکت ها آلمانی در صنعت حمل و نقل ریلی جهان گفت: شرکت های آلمانی در صنعت ریلی جهان پیشرو هستند، لذا شرکت توف سود آلمان به دنبال ارایه آخرین دستاوردهای جهان در این بخش است تا صنعتگران ایرانی با آن آشنا شوند.

وی با اشاره به ظرفیت تولید واگن در داخل کشور اظهارداشت: هم اکنون پنج و یا 6 واگن ساز در داخل می توانند این واگن ها را تولید کنند و این مجموعه ها هم اکنون با 20 و یا 25 درصد ظرفیت کار می کنند.
دلیری افزود: شرکت های واگن ساز داخلی صاحب تکنولوژی طراحی و تولید واگن مترو نیستند و پیش از این قطعات از خارج از کشور به خصوص چین وارد می شد و در کارخانجات واگن سازی مونتاژ می شد، یعنی بدنه در ایران تولید و قطعات از خارج وارد شده است.

وی در خصوص قرارداد ایدور با وزارت کشور گفت: در این قرارداد ما از جانب وزارت کشور مراحل مختلف تامین این واگن های را مدیریت خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، بیش از 100 نفر از متخصصین و مهندسان صنعت حمل ونقل ریلی و مترو در کارگاه آموزشی صنعت ریلی شرکت توف سود آلمان که روز سوم آذرماه توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزارشده بود حضور داشتند و متخصصان آلمانی به سوالات آنها پاسخ دادند.

منبع: ایرنا 

 برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو»telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

نظر بینندگان
!
!
!