چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
مدیر کره ای شرکت فولکس واگن به زندان محکوم شد
۱۴:۱۴ | ۱۳۹۵/۱۰/۱۷

مدیر کره ای شرکت فولکس واگن به زندان محکوم شد

پرشین خودرو:یک دادگاه کره جنوبی روز جمعه یکی از مدیران شرکت فولکس واگن شعبه کره را به دلیل جعل سند در ماجرای استفاده از نرم افزارهای متقلبانه برای پایین نشان دادن میزان آلایندگی محصولات این شرکت، به ۱۸ ماه زندان محکوم کرد.

به گزارش (پرشین خودرو) یک دادگاه کره جنوبی روز جمعه یکی از مدیران شرکت فولکس واگن شعبه کره را به دلیل جعل سند در ماجرای استفاده از نرم افزارهای متقلبانه برای پایین نشان دادن میزان آلایندگی محصولات این شرکت، به 18 ماه زندان محکوم کرد.

این جدیدترین تبعات رسوایی فریبکاری شرکت فولکس واگن در پایین نشان دادن میزان آلایندگی محصولاتش است که سال گذشته منجر به تعلیق فروش محصولات این شرکت در کره جنوبی شد. کره جنوبی زمانی یک بازار سریع در حال رشد برای محصولات این شرکت آلمانی محسوب می شد.

دادگاه منطقه مرکزی سئول در بیانیه ای با اشاره به تعلیق فروش محصولات فولکس واگنن در کره جنوبی اعلام کرد: «فولکس واگن خودش اعتبار خودش به عنوان یک برند بینن المللی را تضعیف کرده و در نتیجه ارتکاب این جرم ضرر های اجتماعی و اقتصادی شدیدی به وجود آمده است.»

در رای دادگاه، تنها به نام فامیلی این مدیر شرکت فولکس واگن (یون) اشاره شده و آمده است که وی به ارتکاب سندسازی، ممانعت در اجرای کار و نقض یک قانون زیست محیطی محکوم شده است.

در ماه اوت 2016، وزارت محیط زیست کره جنوبی فروش 80 مدل از محصولات فولکس واگن، آئودی و بنتلی را در این کشور تعلیق کرد و شعبه کره جنوبی این گروه خودروسازی را 17.8 میلیون وون، معادل 14.91 میلیون دلار بابت فریبکاری در زمینه میزان آلایندگی و سطح صدای آزاردهنده ایجاد شده خودروها جریمه کرد.

منبع:مهر

نظر بینندگان
!
!
!