دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تویوتا 10میلیارد دلار در امریکا سرمایه گذاری می کند
۱۰:۱۶ | ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
مدیرکل شعبه تویوتا در آمریکای شمالی:

تویوتا 10میلیارد دلار در امریکا سرمایه گذاری می کند

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی تویوتا ژاپن اعلام کرد ظرف­ پنج سال آینده 10 میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گذاری خواهد کرد.

به گزارش پرشین خودرو، جیم لنتز مدیر کل شعبه تویوتا در آمریکای شمالی با اعلام این خبر گفت: شرکت تویوتا پنج سال گذشته نیز تقریبا همین اندازه در آمریکا سرمایه گذاری کرده بود.

تویوتا که بزرگ ترین خودروساز ژاپن محسوب می شود و حضور گسترده ای در آمریکای شمالی دارد، در هفته های اخیر با انتقادهای شدید دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا مواجه شده است.

مسئولان تویوتا در سال 2015 اعلام کرده بودند قصد دارند خط تولید مدل های کورولا را از کانادا به مکزیک منتقل کنند این تصمیم تویوتا موجب نارضایتی شدید ترامپ شده است.

رئیس جمهور آتی آمریکا پنجشنبه پیش شرکت ژاپنی تویوتا را تهدید کرد اگر محصولات مونتاژی خود در مکزیک را به بازار آمریکا صادر کند با "مالیاتهای مرزی سنگینی" روبرو خواهد شد.

جیم لنتز در مصاحبه ای با خبرگزاری رویترز که در حاشیه نمایشگاه خودرو دیترویت صورت گرفت، ­اعلام کرد تصمیم تویوتا برای سرمایه گذاریهای جدید در آمریکا پاسخ به انتقادات ترامپ نیست. وی افزود این سرمایه گذاریها در واقع بخش انفکاک ناپذیر راهبرد تویوتا در آمریکا است.

لنتز خاطر نشان کرد پروژه ساخت کارخانه جدید تویوتا در مکزیک دو سال پیش از اعلام خبر آن در سال دو هزار و پانزده تهیه شد. این مسئول تویوتا افزود هیچ مذاکره ای با رئیس جمهور آتی آمریکا نداشته است.

جیم لنتز ادامه داد تویوتا که در حال حاضر ­چهل هزار نیروی کار در آمریکا دارد در پنج سال گذشته بیش از پنج هزار شغل در این کشور ایجاد کرده است. وی افزود همه تا اندازه ای با اهداف دونالد ترامپ که تلاش می کند صنعت و بازار کار در آمریکا را تقویت کند موافق هستند ­چرا که این کار به ما نیز امکان خواهد داد خودروهای بیشتری در این کشور بفروشیم.

برنده ­انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به هموطنان خود قول داده است مشاغلی را که از آمریکا به دیگر کشورها از جمله ­مکزیک­ و چین منتقل شده است، به کشورش­ بازخواهد گرداند. ­اگر ترامپ به تهدید خود مبنی بر اعمال مالیات ها و تعرفه های گمرکی سنگین ­بر خودروهای مونتاژ شده در مکزیک عمل کند، شرکت های خودروساز ­ژاپن از جمله ­نیسان، تویوتا و هندا ­که در خاک مکزیک کارخانه احداث کرده اند­ متحمل زیانهای سنگینی خواهند شد و شاید این وضعیت ­آنها را به ­تغییر سیاست های سرمایه گذاری خود در مکزیک وادار کند.­

دونالد ­ترامپ­ که در جریان مبارزات انتخاباتی آمریکا پیوسته تلاش کرد خود را طرفدار ملی­ گرایی اقتصادی نشان دهد، به صاحبان شرکتهای تولیدی و کارخانجات آمریکایی وعده داده است شرایطی فراهم کند که بتوانند مشاغل خود را در داخل آمریکا حفظ کنند.

برچسب ها:
تویوتا
نظر بینندگان
!
!
!